Офіційно

Конкурсна комісія почне відбирати керівника САП з 25 січня

07:25 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

19 та 20 січня відбулися засідання Комісії з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка ухвалила рішення розпочати конкурс з 25 січня. Протягом цих засідань Комісія затвердила ключові документи про порядок своєї роботи та інші документи, пов’язані з проведенням конкурсу та оцінкою кандидатів. Ці документи мають бути оприлюднені найближчим часом.

Комісія нарешті затвердида усі необхідні документи для оголошення початку конкурсу з відбору керівника САП та вирішила розпочати його вже 25 січня. На жаль, оскільки затверджені комісією процедури ще не опубліковані, всі деталі невідомі, проте зрозуміло, що конкурс включатиме стандартні етапи з тестування на знання законодавства, практичні завдання, тестування на поліграфі та психологічне дослідження, а також співбесіду. Рішення щодо кожного кандидати буде прийматися 7 голосами в Комісії за формулою 5+2, з яких щонайменше 2 голоси — це квота Ради прокурорів (тобто міжнародні експерти) і щонайменше 5 голосів — від представників Верховної Ради. 

“Оголошення конкурсу означає запуск процесу відбору ключвого антикорупційного прокурора. Найголовнішим запобіжником в цьому процесі буде те, що кандидат зможе йти далі, лише якщо матиме підтримку визнаних міжнародних експертів. А це означає, що фактично неможливо буде пройти людям з необґрунтованими статками або очевидно зашквареними рішенням в минулій практиці”, — заявив голова правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін. 

ЦПК очікує на оприлюднення всіх документів, які прийняла комісія та обов’язково опише деталі майбутнього конкурсу. 

Нагадаємо, що міжнародні партнери раніше заявляли, що очікують від України прозорого та неупередженого конкурсу, від якого залежатиме подальша підтримка. Сумніви щодо конкурсу з’явилися після того, як Верховна Рада обрала свою квоту до складу комісії, серед представників якої були особи, що явно не відповідали вимогам закону. Після чого квота парламенту відзначилася затягуванням та численними неконструктивними пропозиціями.