В Закарпатті громадяни та суб’єкти господарювання накопичили податкових боргів майже на 1,1 млрд гривень

29 Nov 2021 EET

Огляд Подій Закарпаття

Юля Основ'яненко

У Закарпатській області, станом на 1 листопада 2021 року, зафіксовано 116 184 податкові боржники. З них – 1896 юридичних осіб, які боргують 907 млн грн, та 114 288 фізичних осіб, в тому числі фізичних осіб – підприємців, з податковим боргом на суму 183,11 млн грн. Про це розповів ІА ЗІДО Степан Кіяк, заступник начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За словами Степана Кіяка, податківці радять громадянам вчасно сплачувати майнові податки, зокрема, земельний податок та податок на нерухоме майно, адже саме ці податки наповнюють місцеві бюджети територіальних громад і є запорукою їх розвитку. Податківець радить, платникам податків при можливості не накопичувати податкові борги, а для уточнення інформації щодо податкових зобов’язань звертатися до податкових інспекцій або ж користуватись «Електронним кабінетом».

Зауважимо, що цей електронний сервіс від ДПС дає можливість онлайн отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу. Вхід до сервісу здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Зокрема, користувачу «Електронного кабінету», у приватній його частині, в режимі «Стан розрахунків з бюджетом» надається доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).

Звертаємо увагу, що вхід до приватної частини (особистого кабінету) «Електронного кабінет»у здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Головне управління ДПС у Закарпатській області публікує перелік боржників, яким радить сплатити свої податкові зобов’язання перед бюджетами. У таблиці наведені дані щодо платників податків із зазначенням загальної суми податкового боргу суб’єкта господарювання до державного та місцевих бюджетів.

З інформацією можна ознайомитись, клікнувши ТУТ.

Державна Податкова Служба